Blog

Kolorowy deszczyk z chmurkami 3D – DIY

Mam dla Was taką propozycję na ozdobienie dziecięcego pokoju. Papierowe chmurki  w wersji 3D. Co Wy na to?

Ostatni wpis dotyczył darmowych plakatów z motywem chmurki i deszczu a dzisiaj kontynuacja tematu, ale w odmiennym wydaniu. Papierowe ozdoby 3D. Musicie mi wierzyć na słowo, efekt jest naprawdę super, co prawda trzeba się najpierw troszkę napracować, ale gwarantuję Wam, że warto. Taka ozdoba będzie świetnie wyglądała w pokoju dzieci. Kolorystykę możecie stworzyć dowolną, taką jaka Wam będzie najbardziej pasowała, kolejność ułożenia poszczególnych elementów też zależy tylko od Was. Nic tylko wycinać i sklejać. Od razu Wam powiem, że im więcej zrobicie poszczególnych elementów, tym lepszy będzie efekt 🙂

Co nam będzie potrzebne:

  • kartki A4 – kolor jaki chcecie, mogą być białe lub kolorowe. Najlepiej takie i takie. Ja wykorzystałam zwykły papier ksero, nie techniczny.
  • nożyczki
  • klej
  • nitka do zawieszenia
  • chęci do pracy i dodatkowa para rąk do wycinania, przyda się 😉

No to przechodzimy do działania. Poniżej przedstawiam instrukcję, którą dla Was przygotowałam:

instrukcja wykonania

A tak prezentuje się efekt końcowy 🙂

Musicie mi uwierzyć, że w rzeczywistości wygląda to jeszcze lepiej. Spokojnie można wykonać też taką wersję tej ozdoby. Również wygląda całkiem nieźle, ale ta 3D jest fajniejsza 🙂 Tutaj wystarczą tylko 2 elementy do wykonania ozdób (przód i tył).

Jak widzicie na zdjęciu powyżej, sposób doboru poszczególnych elementów i ich łączenia zależy tylko od Was. Jeśli chodzi o szablony, to możecie stworzyć je sami albo pobrać te, które dla Was przygotowałam. W mojej wersji znajdziecie chmurkę, kropelki deszczu i serduszka. Część z nich ze wzorkami a część bez.

pobieram szablony

Jeśli podoba Wam się pomysł na taką ozdobę, poślijcie go dalej w świat – udostępnijcie, polubcie – będzie mi bardzo miło 🙂

Projekty przeznaczone są do użytku prywatnego, niekomercyjnego.

Close