wielkanocne kartki
Blog

Mini zestaw kreatywny – kartka wielkanocna

 Nic tak nie cieszy jak własnoręcznie zrobiony drobiazg. Zgadzacie się?

Jeśli planujesz wysłać kartki wielkanocne z życzeniami do bliskich z rodziny albo podarować je komuś ze znajomych, to mam dla Ciebie niespodziankę. Nazwałam ją mini zestaw kreatywny. Mini, dlatego, że składa się z niewielu elementów, kreatywny – musisz trochę pokombinować, pomyśleć, pobróbować i stworzyć taką kartkę samodzielnie 😉 Gwarantuję Ci, że taka kartka wykonana własnoręcznie cieszy o wiele bardzie niż gotowiec kupiony ze sklepu. Spokojnie trochę Ci pomogę w jej wykonaniu 😉 Przygotowałam kilka elementów z których możesz stworzyć swoje dzieło. Oczywiście możesz używać wszystkiego co masz w domu, czego akurat nie ma w zestawie, a Twoim zdaniem idealnie by pasowało. Mój zestaw zawiera szablony z elementami do wycięcia, a są to: małe i duże pisanki z różnymi wzorkami, napis oraz szablon kartki do wyklejania. Znajdziesz różne kolory.

Potrzebne materiały:

  • wydrukowane szablony
  • nożyczki
  • klej
  • taśma dwustronna
  • wszystko co przyjdzie Ci do głowy. U mnie były to: wstążki, sznurek, małe klamerki.

No to do dzieła 🙂

1. Wydrukuj przygotowane szablony i wytnij interesujące Cię elementy.

2. Twórz. Możesz zrobić kartkę poziomą lub pionową, z małymi pisankami lub z dużymi, z kokardką lub bez itp. Wszystko zależy od Ciebie 🙂 W moje ręce podczas wyklejania wpadły małe drewniane klamerki, skoro się napatoczyły to też je wykorzystałam. Pisanki przymocowałam do kartki za pomocą taśmy dwustronnej co dało fajny efekt 3D. Użyłam grubej taśmy, tak aby powstał dystans pomiędzy kartką a przyklejanym elementem. Jeśli taśma nie będzie zbyt gruba, można przykleić dwie warstwy.

3. A tak prezentują się moje kartki 🙂

kartki na Wielkanoc

Mam nadzieję, że pomysł Ci się spodobał i że zainspirowałam Cię do działania. Jeśli tak, to super. Jeśli wykorzystasz przygotowane przeze mnie materiały, będzie mi bardzo miło gdy podzielisz się efektami pracy w komentarzu 🙂 Drukujcie, wycinajcie i twórzcie 🙂

mini zestaw kreatywny - kartka wielkanocna

Miłego dnia!

 

Close