Blog

Kartoniki na mleko do druku

Taki oto pomysł wpadł mi do głowy – kartoniki na mleko. Co Wy na to?

Kartoniki powstały z myślą o dekoracji pokoików małych szkrabów, ale jeśli te trochę większe mają na nie ochotę, to proszę bardzo 🙂 Pudełeczka są wykonane z papieru, więc nie nadają się do zabawy, ale myślę, że mogą stanowić jeden z elementów ozdobnych, np. w postaci girlandy 😀 Co prawda, aby stworzyć taką girlandę, potrzeba co najmniej kilku takich kartoników, a co się z tym wiąże trochę więcej pracy i sklejania, ale co to dla Was 😉 Oczywiście  można też powiesić pojedyncze pudełeczko i też będzie to fajnie wyglądało.

Kartonik po złożeniu ma następujące wymiary: dno 7×5 cm, wysokość 13,5 cm. Szablon jednego kartonu mieści się na kartce A4, i tak są przygotowane pliki do druku. Do wyboru macie 2 różne wzory, a ponadto każdy wzór w czterech kolorach: czarnym, czarno – żółtym, czarno – turkusowym i czarno – amarantowym. Wzór z butelką z polskim napisem i wzór z kotkiem z angielskim. Niech Was nie zmyli zdjęcie, koncepcja troszkę się zmieniła w momencie dodawania plików 😉 To co zabieramy się do pracy 🙂

Co będzie Ci potrzebne:

  • wydrukowane szablony (ja użyłam kartek z bloku technicznego, myślę, że gramatura 200 powinna wystarczyć)
  • nożyczki
  • klej
  • linijka
  • nóż

Instrukcja wykonania:

Wydrukuj i wytnij przygotowane szablony. Wytnij kartonik po obwodzie.

Pozaginaj wzdłuż linii przerywanych (najpierw za pomocą tępej strony noża zrób rowki w miejscach gięcia), na koniec zostaw sobie trójkąty znajdujące się na górze…

… i zegnij je w następujący sposób:

Przechodzimy do sklejania. Zacznij od sklejenia góry, ale zrób to tylko do połowy (po sklejeniu przypięłam klamerkę, aby klej dobrze złapał).

Teraz spód. Większy prostokąt składa się pierwszy, do niego przyklejamy mniejszy prostokąt i na koniec trójkąty, na wierzchu.

Następnie bok. Przez część niesklejonej góry możemy włożyć do środka kartonu np. długopis i z jego pomocą docisnąć dół aby lepiej się skleił.

Pozostało tylko sklejenie połowy góry i gotowe. Nie musisz tego robić, wtedy otrzymasz kartonik otwarty do którego można włożyć słomkę 😉 A oto efekt końcowy:

I jak, podoba się, bo mi bardzo ;)? Chętnych zapraszam do pobierania szablonów. Będę bardzo wdzięczna jeśli polubisz Papierową Agrafkę na fb lub udostępnisz kartoniki dalej, tak aby trafiły do szerszego grona odbiorców 🙂

PS. Jeśli potrzebujesz stworzyć szablon opakowania to odsyłam na stronę http://www.templatemaker.nl/ Jest to darmowy kreator szablonów w przeróżnych kształtach. Możesz nawet wpisać interesujące Cię wielkości. Polecam zajrzeć i się zainspirować. Wystarczy wegenerować interesujący Cię kształt i wydrukować na kartce z gotowym wzorem (nie musisz wtedy tworzyć grafiki ;)).

Projekty do pobrania znajdziesz poniżej. Są one przeznaczone tylko do użytku prywatnego, niekomercyjnego.

kartonik z kotkiem (wszystkie kolory)

kartonik z butelką (wszystkie kolory)

Miłego dnia!

Close