Blog

Pomysł na wykorzystanie resztek tkaniny

Co robicie z resztami różnych materiałów: tkanin, wstążek lub papierów, które zostają Wam np. po pakowaniu prezentów? Ja zawsze je chomikuję, bo takie przydasie na pewnie kiedyś będą miały swoje 5 minut.

Dzisiaj pokaże Wam w jaki sposób wykorzystałam tkaninę bawełnianą. Kupiłam ją z zamiarem uszycia poszewek na poduszki i oczywiście jak zawsze kupiłam trochę więcej, żeby wykorzystać ją w jeszcze innym celu. W moim przypadku już przed jej kupnem wiedziałam co z niej zrobię, ale Wam podpowiadam w jaki sposób możecie wykorzystać resztki, które Wam zostaną. A mianowicie zrobiłam z niej obraz 🙂 Zamiast tradycyjnego papierowego plakatu, do środka ramy włożyłam właśnie tkaninę. Widziałam kiedyś ten pomysł w jakimś dekoratorskim programie telewizyjnym i kiedy wpadła mi w oko ta tkanina wiedziałam już w jaki sposób ją wykorzystam.

Moja ramka jest sporych rozmiarów, dlatego potrzebowałam dość duży kawałek materiału, ale do mniejszych ramek spokojnie zmieszczą się resztki, które Wam zostaną. Cały proces tworzenia „dzieła” nie jest niczym trudnym, ale w kilku krokach szybciutko pokażę Wam jak to zrobiłam.

1. Krok pierwszy – wybór odpowiedniego kadru. Jeśli materiał ma tak dużo elementów, tak  jak mój, musicie wybrać fragment, który chcecie aby był widoczny. Z powtarzającymi się wzorami geometrycznymi nie będzie większego problemu 🙂wybor kadru

2. Krok drugi – odcięcie interesującego nas kawałka tkaniny lub wyrównanie tej resztki, którą wykorzystujecie. Pamiętajmy o zostawieniu zapasu na założenie i przyklejenie tkaniny z tyłu. Na zdjęciu widać taśmę dwustronną przyklejoną do pleców do której następnie przymocowałam swoją tkaninę.

3. Krok trzeci – przymocowanie tkaniny do pleców ramki. Ja użyłam w tym celu taśmy dwustronnej, ale myślę, że świetnie sprawdziłby się także klej na gorąco.

4. Krok czwarty – złożenie ramki i gotowe 🙂 Na poniższym zdjęciu obraz bez passe-partou…

… i w drugiej opcji z białą ramką dookoła

Sami widzicie, że zrobienie takiego obrazu nie jest niczym skomplikowanym i zajmuje dosłownie tylko chwilę. Efekt końcowy prezentuje się naprawdę rewelacyjnie i teraz czeka tylko na powieszenie w odpowiednim miejscu 🙂 Dajcie znać w jaki sposób Wy wykorzystujecie swoje resztki przeróżnych materiałów. Też je chomikujecie na czarną godzinę?

Dodaj komentarz

avatar

Close