pudeleczka - mozaika
Blog

Mozaikowe pudełeczko na różne przydasie

Mozaika marokańska, mówi Wam to coś? Ostatnimi czasy bardzo modny wzór, często spotykany w postaci płytek. Mi się bardzo podoba, dlatego postanowiłam wykorzystać go w najnowszym projekcie.

Będąc ostatnio w markecie budowlanym natknęłam się na mozaikowe płytki i zrobiły na mnie duże wrażenie. Dotychczas widziałam je tylko w różnych programach telewizyjnych czy gazetach wnętrzarskich, ale na żywo wyglądają jeszcze lepiej. W najbliższym czasie nie planuję wymiany płytek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki wzór umieścić na innych przedmiotach, np. na pudełeczku 🙂 Takie pudełeczko może ozdobić nasze miejsce pracy i służyć jako  schowek na różne małe przedmioty, które na tym biurku się znajdują. Jeśli tak jak mi, podoba Wam się wzór w mozaikę i z chęcią przygarniecie takie pudełeczko, to zapraszam do drukowania i sklejania.

Pudełeczko jest kwadratem o boku 10 cm, ścianki boczne mają wysokość 2,5 cm. Do jego przygotowania potrzebne będą:

  • 2 kartki z bloku technicznego (ja używam kartek o gramaturze 250)
  • klej
  • nożyczki
  • linijka i tępy nóż (do wykonywania rowków w miejscu zgięcia)
  • 5 minut wolnego czasu 😉

Jeśli wszystko macie, to do dzieła 🙂 Poniżej krótka instrukcja złożenia zaprezentowana na przykrywce pudełka (pudełko składa się analogicznie):

Wydrukuj i wytnij przygotowane szablony. Na jednej kartce znajduje się pudełko, a na drugiej przykrywka.

szablon

Pozaginaj wzdłuż przerywanych linii.

Sklej w wyznaczonych miejscach.

I gotowe. Prawda, że proste i szybkie 😉

Teraz zrób to samo z szablonem na którym znajduje się pudełeczko i całość gotowa!

Oprócz wersji czarno – białej przygotowałam również czarno – żółtą, która prezentuje się następująco:

pudeleczka - mozaika

I co, prawda, że fajne! Jeśli chcecie możecie także wydrukować szablon pudełka na kartce w innym kolorze niż biały. Co komu w duszy gra. Takie pudełeczko jest miłym widokiem dla oka, fajnie prezentuje się na biurku, no i oczywiście można do niego co nieco schować 🙂

Szablony do darmowego pobrania znajdują się poniżej. Możecie ich używać tylko w celach prywatnych i będzie mi bardzo miło jeśli polubicie Papierową Agrafkę na fb, a jak puścicie pudełeczka dalej w świat to już będzie pełnia szczęścia 😉

pudełeczko czarno-białe

pudełeczko czarno-żółte

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar

Close