plakat - cyferki
Blog

Plakaty z cyferkami

W związku z nieuchronnie zbliżającym się wrześniem i początkiem roku szkolnego, mam dla Was cyferkowy plakat – do powieszenia, połączenia lub pokolorowania.

Wrzesień już za pasem, koniec wakacji i początek nowego roku szkolnego. Dla mnie, z racji wykonywanego zawodu, to też koniec laby i powrót do pracy 😉 W związku z tym przygotowałam cyferkowy plakat. Mam nadzieję, że najmłodszym się spodoba i ozdobi ich biurka, ściany lub tablice 🙂 W internecie można spotkać wiele plakatów w takiej tematyce, najczęściej przedstawiają one cyfry i odpowiadającą im określoną liczbę danych elementów. Ja poszłam trochę w inną stronę i przygotowałam plakaty w których kolejno występujące po sobie cyferki są połączone i tworzą określony kształt. Na pewno wszyscy znają te „łamigłówki” z dzieciństwa, w których samodzielnie trzeba było połączyć kolejne cyferki i z niecierpliwością patrzeć co z nich powstanie 😉 Co to były za emocje 😉 Tyle słowem wstępu, nie ma co przedłużać – pora przedstawić głównych bohaterów.

Linki do plakatów znajdują się pod zdjęciami. Są one zapisane w PDF i można pobierać je za darmo na użytek własny, niekomercyjny.

Gotowe plakaty do powieszenia –  wystarczy wydrukować, włożyć do ramki i gotowe. Polecam kartki z bloku technicznego o wysokiej gramaturze (ja używam 250), ustawiając najlepszą jakość druku. Do wyboru: szaro – żółto – biały na białym tle, w tej samej kolorystyce na tle turkusowym i czarno – biały.

plakat cyferki

plakat szaro-żółto-biały      plakat szaro-żółto-biały na turkusowym tle        plakat czarno-biały

Plakaty do samodzielnego połączenia. Mała wskazówka: można sugerować się gotowym plakatem, żeby nie połączyć kropeczek liniami prostymi, wtedy głowa naszego zwierza wyjdzie kanciasta, chyba, że taki jest zamysł, wtedy ok 😉

plakat szaro-żółto-biały do połączenia        plakat czarno-biały do połączenia

Plakaty do samodzielnego pokolorowania – wystarczą kredki i do dzieła!

plakat cyferki do pokolorowania

plakat do pokolorowania

I co myślicie o takiej formie cyferkowych plakatów? Opcja z połączeniem i pokolorowaniem jest fajnym pomysłem na zabawę z dzieckiem, a efekty wspólnej pracy umieszczone w ramce to dopiero duma na całego 😉 Koniecznie dajcie znać czy plakaty się podobają i co myślicie o takich wariantach do wyboru. Jeśli pomysł przypadł Wam do gustu to być może dołączą do nich plakaty z literkami 😉 Co Wy na to? Aha i będzie mi bardzo miło jeśli polubicie Papierową Agrafkę na fb lub puścicie plakaty dalej w świat 🙂

 

 

 

Close