pudeleczka pociąg
Blog

Ciuchciajkowe pudełeczka

Dawno nie pojawiały się na blogu żadne pudełeczka, w związku z tym postanowiłam przygotować coś nowego i … oto są, ciuchciajkowe pudełeczka dla najmłodszych.

Lubię projektować, przygotowywać i tworzyć wszelkiej maści graficzne „dzieła”, czy to plakaty, tapety, pudełeczka lub opakowania. Jeszcze bardziej lubię kiedy z nich korzystacie, pobieracie i piszecie miłe słowo. Daje to duży zastrzyk energii i motywację do dalszego działania. Niestety ubolewam nad tym, że mam tak niewiele wolnego czasu, który mogę wykorzystać na tworzenie nowych rzeczy (ten wpis powstaje właśnie w moim okienku w pracy, żadna minuta nie może się zmarnować ;)). Małe dziecko, praca, dom i możliwość włączenia komputera dopiero po godzinie 20 niestety nie sprzyjają procesowi twórczemu, nie zmienia to jednak faktu, że sprawia mi to ogromną frajdę 🙂 Jest to moja chwila relaksu, czas dla mnie i oderwanie od codziennych obowiązków. Pamiętajcie równowaga w życiu to ważna rzecz 😉 To tyle słowem wstępu, niekoniecznie na temat tego co dla Was przygotowałam, ale czasem trzeba się „wygadać”.

Dziś czekają na Was ciuchciajkowe pudełeczka. Znowu coś bardziej dla dzieci i w dziecięcej stylistyce, ale z racji tego, że jestem młodą mamą jakoś wyjątkowo blisko mi do tego tematu 🙂 Pudełeczka składają się z lokomotywy i 4 różnych wagonów. Można je wykorzystać np. jako pudełeczka na różne drobne rzeczy znajdujące się na biurku, na cukierki, ozdobę na dziecięcych imprezach i przy wielu innych okazjach. Myślę, że jest to też dobry sposób na kreatywne spędzenie czasu wolnego ze swoim dzieckiem.

Do przygotowania pudełeczka będą Ci potrzebne: kartki z bloku technicznego (ja używam takiego o gramaturze 250) nożyczki, klej, linijka, tępy nóż. To co przechodzimy do działania ;)?

1. Wydrukuj przygotowane szablony i wytnij elementy wzdłuż linii ciągłych. Szablony przygotowane są w PDF i znajdują się na końcu instrukcji wykonania. Jeśli chcesz przygotować większą ilość wagonów, wydrukuj tyle kartek ile Ci potrzeba.

2. Sklej pudełeczka – wagony. Jedno pudełeczko (białe) jest w komplecie z lokomotywą, pozostałe to odrębne wagony (wszystkie sklejamy w ten sam sposób). Zacznij od wykonania zgięć wzdłuż przerywanych linii. Możesz użyć do tego tępego noża, którym wykonasz wcześniej rowki wzdłuż tych linii, aby papier nie łamał się na zgięciach.

Następnie przystąp do sklejania, ja używam do tego celu kleju Magic. Posmaruj te elementy na których znajduje się napis „tutaj sklej”, sklej najpierw dół (skrzydełka umieść pomiędzy dwoma prostokątami tworzącymi dno) i następnie sklej bok.

3. Lokomotywa. Do białego pudełeczka przyklej z obu stron grafikę z lokomotywą, tak aby pudełeczko znajdowało się pomiędzy.

oto efekt końcowy:
pudeleczko - lokomotywa

4. Wagoniki. Do sklejonych wagoników przyklej kółka, po 2 z każdej strony. Postaraj się zrobić to równo, aby wagoniki stały stabilnie.

a tak prezentują się w całej okazałości:pudeleczka - wagoniki

I to by było na tyle 🙂 Mamy lokomotywę, mamy wagony, więc cały pociąg gotowy. Ja przygotowałam 4 różne wagony, ale jeśli chcecie aby wasz pociąg był dłuższy możecie oczywiście posklejać więcej pudełeczek. Poniżej lokomotywa z trzema wagonami.

I co, podoba się Wam taki pomysł na pudełeczka? Koniecznie dajcie znać, motywacja do działania mile widziana 🙂

Szablony można pobrać tutaj: ciuchciajkowe pudełeczka

Projekt przeznaczony do użytku prywatnego.

Miłego dnia!

Dodaj komentarz

avatar

Close