Blog

Ramki na zdjęcia z papieru

Ramki na zdjęcia mogą być drewniane, plastikowe albo… papierowe! Świetnie wyglądają, są tanie, no i można je zrobić samemu, co daje możliwość wykonania takich wzorów jakie nam się podobają.

Jestem nimi totalnie zauroczona i ogłaszam oficjalnie, że na pewno pojawi się cała seria papierowych ramek. Będą miały różne motywy, będzie coś dla dzieci, coś dla starszych, dla każdego coś fajnego! Tak jak wspomniałam, ramki są super proste w wykonaniu, koszt 8 ramek to 2,50 zł (nieźle co!?!), no plus klej i tusz w drukarce, to niech będzie 10 zł (to i tak z dużą górką ;)), a przy tym super wyglądają i możemy sami nadać im nasz wyjątkowy spersonalizowany wygląd.

Skąd pomysł? W moim salonie od ponad pół roku wiszą takie zdjęcia, które zrobiłam na pierwsze urodziny naszej córki. Wtedy sama wykonałam wszystko w Photoshopie tworząc tą białą ramkę dookoła zdjęcia i dodając napis. Zdjęcia wiszą na sznurku, przyczepione małymi drewnianymi klamerkami. Nie ukrywam, że ten układ już mi się trochę „opatrzył” i postanowiłam zamienić tę białą ramkę na coś innego. Myślę, że w takiej aranżacji, że sznurkiem i klamerkami będą się najlepiej prezentować. Oczywiście można je powiesić także na ścianie, ale osobiście chyba wolę tradycyjne drewniane lub metalowe. Wszystko tak naprawdę zależy od otoczenia. Od tego jaki panuje styl w mieszkaniu, w którym miejscu będą wisieć, jaka będzie ich kolorystyka itd.

To co zabieramy się za zrobienie naszych rameczek? Do pracy będzie potrzebny blok techniczny (najlepiej dwa, o różnych grubościach kartek), klej, nożyczki i nożyk (może być taki do tapet). To do dzieła!

Najpierw wydrukuj przygotowane przeze mnie szablony. Na jednej kartce A4 mieszczę się 2 ramki. Musisz wydrukować szablon ze wzorami ramek oraz szablon na którym znajdują się 2 puste prostokąty – są to plecy ramki. UWAGA! Szablony z grafiką wydrukuj na mniej sztywnych kartkach (ja drukowałam na bloku o gramaturze 170), a szablony z „plecami” ramki na tych twardszych (u mnie gramatura 250). Wymiary ramki to 13×18 cm. Założyłam, że zdjęcie, które będziemy umieszczać w środku będzie miało format 10×15 cm.szablony ramekPo wydrukowaniu pora na wycinanie. Z wycięciem pustych szablonów nie będzie problemu, natomiast do wycięcia wewnętrznego prostokąta na szablonach z grafiką użyj ostrego nożyka. Polecałam aby te szablony wydrukować na mniej twardych kartkach, właśnie ze względu na wycinanie. Im mniej sztywny papier, tym lepiej będzie nam to wycinanie szło. Później i tak skleimy oba prostokąty ze sobą, więc ramka i tak będzie sztywna.Teraz wystarczy skleić ze sobą przód i tył ramki. UWAGA! Zostaw jeden bok niesklejony, aby można było umieścić zdjęcie w środku i sklej tylko zewnętrzną część, zostawiając obszar przy otworze nie sklejony. Dzięki temu będziesz mieć możliwość włożenia zdjęcia i delikatnego przesuwania w celu znalezienia jego najlepszego kadru, który ma być widoczny.sklejanie ramki - papierowa agrafkaTadam, tadaam. Gotowe 🙂 Teraz wystarczy powtórzyć tę czynność tyle razy ile chcemy mieć ramek. Można zrobić takie same, można zrobić inne, co komu pasuje. Ja wycięłam różne i umieściłam zdjęcia, które wcześniej już wisiały. Pora pomyśleć także nad ich zmianą. Swoją drogą, to zdjęcia też drukowałam na zwykłej domowej drukarce, używając do tego papieru kredowego. Jak więc widać, za niewielkie pieniądze można zrobić samemu fajną dekorację w mieszkaniu, która będzie oryginalna, ciekawa i dokładnie z takim motywem jaki nam się podoba 🙂papierowa ramka = papierowa agrafka

papierowe ramki - papierowa agrafka

papierowe ramkiKoniecznie dajcie znać czy Wam, podobnie jak mi, przypadły do gustu takie rameczki. Wypatrujcie też wpisów z innymi motywami, na pewno się pojawią. A może macie pomysł na jakiś? Jeśli tak to czekam na informacje w komentarzach 🙂 Link do ramek znajduje się poniżej. Są one zapisane w jednym pliku PDF i zawierają 8 różnych wzorów ramek i puste prostokąty, które tworzą tył ramki.

Projekt przeznaczony wyłącznie do użytku prywatnego, niekomercyjnego.

papierowe ramki

 

 

Dodaj komentarz

avatar

Close