Blog

Świecące domki – girlanda z papieru

Co powiecie na girlandę świetlną z papierowych domków? Ja jestem na tak, a zainteresowanych zapraszam na pobierania szablonów i sklejania 🙂

Wcześniej pojawiło się na blogu kilka wpisów z girlandami do pobrania, z których największym zainteresowaniem cieszy się ta z literkami i cyferkami, i tak sobie pomyślałam, że pora na kolejny projekt z girlandą w roli głównej, ale tym razem muszę wyczarować coś extra 😉 Myślałam, szukałam inspiracji i oto są… świecące domki. Można je powiesić albo ustawić na półce i gwarantuje Wam, że świetnie się prezentują. Nie ukrywam, że zrobienie całej girlandy zajmuję trochę czasu, ale jest to świetny sposób np. na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem albo odprężenie w długie, jesienne wieczory.

Do zrobienia girlandy potrzebne będą: wydrukowane szablony, łańcuch ze światełkami led, biała bibuła, nożyczki, nożyk, linijka i klej.

niezbedne materialy

Poniżej w kilku krokach przedstawiam instrukcje wykonania pojedynczego domku:

1.Wytnij szablon wzdłuż linii ciągłych i pozaginaj wzdłuż przerywanych. Nie zapomnij o wycięciu okien oraz nacięciu na górze pudełka otworu przez który wkładana będzie żarówka (zrób to za pomocą ostrego nożyka). Od wewnętrznej strony podklej okna białą bibułą. UWAGA: ja wydrukowałam kilka domków na papierze o gramaturze 250 i kilka na cieńszym papierze, gramatura około 200. Moim zdaniem wystarczy ten cieńszy papier, co prawda domki z grubszego papieru są sztywniejsze, ale o wiele ciężej wycina się w nich otwory w oknach i papier delikatnie pęka podczas robienia zagięć.wyciety szablon

2. Sklejanie – najpierw zamknij obwód pudełka, następnie sklej jego górę. Nie sklejaj dachu, zrobisz to na samym końcu. Następnie umieść żarówkę w naciętym miejscu i sklej dach.

sklajanie domku

sklejony domek-lampion

3. Teraz wystarczy powtórzyć tę czynności tyle razy ile potrzebujemy domków. Ja skleiłam 10 i troszkę czasu mi to zajęło, ale efekt mówi sam za siebie. Zobaczcie sami ;):

swietlna girlanda z papierowych domkow

Szablony do pobrania (PDF) znajdują się poniżej. Znajduje się na nich także instrukcja wykonania, krok po kroku, także mam nadzieję, że nikt nie będzie i miał problemu z wykonaniem takiego świetlnego domku. Projekt przeznaczony jest wyłącznie do użytku prywatnego.

pobieram szablon domku

Koniecznie dajcie znać, czy pomysł ze świecącymi domkami Wam się spodobał. Nie ukrywam, że ten projekt był bardzo czasochłonny, a miłe słowo zawsze daje energię i motywację do dalszego działania.

najnowszy najstarszy oceniany
Ina
Gość
Ina

Ooooo!!! Ale bomba! To jest świetna alternatywa do znanych już kulek sznurkowych ze światełkami. Taki domek można zrobić na roraty 😉

Close