kalendarz adwentowy
Blog

Kalendarz adwentowy

Postanowiłam, że grafiki i ozdoby świąteczne będą pojawiały się na blogu od grudnia, no ale kalendarz adwentowy do grudnia nie może czekać. Zagościł dziś na blogu i poleca się do sklejania.

Pomysły na kalendarz adwentowy miałam dwa. Jeden właśnie oddaję w wasze ręce, a drugi, jeśli czas pozwoli, także pojawi się na blogu. Myślę, że wszystkim znana jest funkcja takiego kalendarza, więc pominę tę kwestię i przejdę do zaprezentowania Wam projektu, który przygotowałam. Spotkałam się z wieloma kalendarzami w postaci różnych pudełeczek, z których każde kryje jakiś drobiazg, i postanowiłam zrobić swój kalendarz właśnie w postaci pudełeczka, ale tylko 1. Na wieczku pudełka umieściłam cyferki od 1 do 24, które należy codziennie skreślać, odliczając w ten sposób czas do świąt. A co w środku? Ja mam dla Was 2 propozycje:

1. Tradycyjne łakocie i  słodkości, które każdego dnia zjadamy po 1 sztuce (zaznaczam, tylko 1 cukiereczek ;)). Pudełeczko ma wymiary 10×10 cm i spokojnie zmieszczą się tam 24 cukierki.

2. Karteczki z sentencjami, złotymi myślami, cytatami motywacyjnymi itp. Ta opcja bardzo mi się podoba, tym bardziej, że każdego dnia losujemy jedną karteczkę i pomimo tego, że sami te karteczki tam wkładamy i wiemy co się na nich znajduje, to towarzyszy nam element zaskoczenia i dreszczyk emocji 😉

Dla niezdecydowanych – można połączyć obie wersje razem, losujemy karteczkę i zagryzamy czymś słodkim 😉 Przygotowałam dla Was karteczki z 24 sentencjami, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyście przygotowali swoje własne. Można te karteczki zastąpić, np. jakimiś zadaniami do wykonania dla dzieci lub dla siebie i w nagrodę za wykonane zadanie otrzymać łakocia.

To co przechodzimy do sklejania. Potrzebne Ci będą: wydrukowane szablony, klej, nożyczki, linijka i tępy nóż. Poniżej krótki opis czynności:

1.Wydrukuj przygotowane przeze mnie szablony, następnie wytnij wzdłuż linii ciągłych i pozaginaj wzdłuż przerywanych. Przed wykonaniem zagięć zrób „rowek” tępym nożem (wzdłuż linii przerywanych), dzięki czemu papier nie będzie się łamał podczas zaginania. Do druku użyłam kartek A4 z bloku technicznego o gramaturze 240. Koniecznie ustaw najlepszą jakość druku, kolory wyjdą wtedy bardziej intensywne.

szablon-kalendarzadwentowy

2. Sklej pudełko – najpierw należy połączyć ze sobą 2 części pudełka:

następnie skleić dno, w taki sposób aby skrzydełka znalazły się pomiędzy dużymi kwadratami (na samym dole znajduje się kwadrat z logo Papierowej Agrafki) i na końcu zamknąć obwód pudełka.

3. Pora na sklejenie wieczka.

4. I gotowe.

Przygotowałam kalendarz w czterech wersjach, 2 z cukiereczkami (na niebieskim i białym tle) i 2 z choinkami (na czerwonym i białym tle).

kalendarze adwentowe

Poniżej znajdują się pliki do pobrania (PDF). Drukujcie, sklejajcie i korzystajcie. Będzie mi miło, jeśli puścicie kalendarz dalej w świat i udostępnicie go znajomym 🙂

Projekty przeznaczone do użytku prywatnego, niekomercyjnego.

cukiereczki - niebieski      cukiereczki - biały      choinki - czerwony      choinki - biały

złote myśli, sentencje

Miłego dnia!

najnowszy najstarszy oceniany
nulka
Gość
nulka

Swietny pomysł !
Czy do druku wystarczy karta A4?

Magda
Gość
Magda

Świetny pomysł! Już tworzę listę osób, które obdaruje takim kalendarzem 🙂 Dziękuję!

Close