kalendarz adwentowy dla dzieci
Blog

Kalendarz adwentowy dla dzieci

Ostatnio pojawił się na blogu kalendarz adwentowy w postaci pudełeczka, a dzisiaj specjalnie coś dla najmłodszych – kalendarz wyklejanka.

Pamiętam z czasów szkoły podstawowej kiedy to chodziło się do kościoła na roraty i co dzień zbierało karteczki, które to przyklejone na szablon tworzyły całość, układając się w kompletny obraz. Idąc tym tropem, postanowiłam przygotować właśnie taki kalendarz adwentowy dla dzieci. Wystarczy wydrukować przygotowany przeze mnie projekty:

1) obrazek (dwustronnie – z jednej strony obrazek, z drugiej cyferki) i pociąć na małe karteczki wzdłuż widocznych linii,

2) szablon z cyferkami na którym przyklejane będą karteczki (szablon z cyferkami jest lustrzanym odbiciem tego który ma się znaleźć na odwrocie obrazka, więc z rozpędu nie wydrukujcie dwóch takich samych).

UWAGA! Pamiętajcie, aby dobrze ustawić opcje druku, tzn. aby cyferki, które znajdują się na odwrocie obrazka, nie były wydrukowane np. „do góry nogami”, ponieważ wtedy przyklejone fragmenty obrazka na szablon, nie utworzą całości. Dla pewności, po obustronnym wydrukowaniu obrazka z cyferkami i szablonu z cyferkami do naklejania, przyłóżcie je do siebie i zobaczcie czy cyferki się „pokrywają”.

Całość składa się z 24 części, w dzień Wigilii przyklejamy ostatni prostokącik i kończymy odliczanie do świąt 🙂 Proponuję wydrukować kartkę z cyferkami, tę na którą będą przyklejane karteczki, na grubej kartce z bloku technicznego. Obrazek można wydrukować na czymś cieńszym (ale nie za cienkim, żeby nie przebijamy cyferki, które będą wydrukowana na odwrocie), chociaż można to także zrobić na sztywniejszym papierze.

Jeśli macie już inny pomysł na kalendarz adwentowy, np. torebeczki/pudełeczka z łakociami lub zadaniami do wykonania, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do takiego pudełeczka dorzucić jeszcze karteczkę z fragmentem rysunku. Kto powiedział, że nie można połączyć dwóch kalendarzy w jeden ;)?

kalendarz adwentowy dla dzieci

Mam nadzieję, że kalendarz się przyda i że najmłodsi będą z zaciekawieniem przyklejać kolejne części, odkrywając tym samym jak wygląda całość. A dla trochę starszych polecam kalendarz – pudełeczko, do skreślania kolejnych dni i losowania złotych myśli lub zjadania łakoci, które znajdują się w środku.

kalendarz adwentowy

Koniecznie dajcie znać czy moje propozycje na kalendarz adwentowy przypadły Wam do gustu. A jeśli wykorzystacie moje projekty i zechcecie się podzielić zdjęciami swoich kalendarzy, to już w ogóle pełnia szczęścia 🙂

Pliki do pobrania znajdują się poniżej, zapisane są w PDF. Projekt przeznaczony do użytku prywatnego, niekomercyjnego.

obrazek do pocięcia     szablon do naklejania

Close