świąteczne świeczki
Blog

Świąteczne świeczki

Dzisiaj chciałam Wam pokazać jak w kilka minut można stworzyć świąteczne świeczki. Wykonanie bajecznie proste, a efekt super.

Mam w domu dużo świeczek, które stoją tam gdzie akurat jest wolne miejsce – czyli wszędzie ;). Część z nich jest (była) biała, bez żadnych ozdób i zawieszek. No i wpadł mi do głowy pomysł, aby te zwykłe białe świeczki jakoś przyozdobić na święta. Pomysłów na różne wykonanie świątecznych świeczek i stroików jest mnóstwo, a że lubię przygotowywać dla Was projekty graficzne, to stwierdziłam, że moja ozdoba będzie z papieru. Stworzyłam paski z motywami świątecznymi, które wystarczy tylko przykleić na świeczki i gotowe. Przy okazji swoją nową twarz dostały małe tealighty, no i muszę przyznać, że zdecydowanie wyszło im to na dobre 🙂

Do przygotowania świątecznych świeczek potrzebne będą: różne świeczki i podgrzewacze, wydrukowane ozdobne paski papieru, taśma dwustronna, klej i opcjonalnie dla chętnych wstążki, sznurek lub cokolwiek innego czym będziecie chcieli je ozdobić.

UWAGA: ja miałam w domu podgrzewacze o różnych wysokościach. Jedne miały wysokość 1,5 cm, inne 2 cm. Zrobiłam więc ozdobne paski w dwóch wariantach wysokości – 1,5 cm i 2 cm. Miałam także małe podgrzewacze i duże (o większej średnicy), dlatego przygotowane przeze mnie paski mają 20 cm szerokości, po wydrukowaniu wystarczy przyciąć taką długość jaka jest Wam potrzebna. Oprócz tego jest jeszcze 3 wersja pasków, o wysokości 6 cm, przeznaczona do udekorowania świeczek.

Cała praca, którą musicie wykonać jest banalnie prosta. Wystarczy, za pomocą taśmy dwustronnej, przykleić pasek do świeczki i gotowe. Można ją jeszcze przewiązać wstążeczką lub sznureczkiem.

WSKAZÓWKA: jeśli chodzi o zwykłej świeczki (nie tealighty), to nie doklejajcie ozdobnego paska aż do samej góry. Topiąca się świeczka, z czasem odkryje papier i może zrobić się niebezpiecznie 😉 W przypadku podgrzewaczy nie ma takiego problemu. No chyba, że świeczka ma być tylko ozdobą i nie będziecie jej zapalać, to już w ogóle nie ma problemu 😉

Efekt końcowy:

Takie ozdobione świeczki można np. umieścić w wianuszku, wtedy prezentują się jeszcze lepiej.

I jak Wam się podoba taki pomysł na udekorowanie świeczek? Dla mnie bomba, szczególnie jeśli chodzi o małe podgrzewacze, które ze zwykłych srebrnych świeczuszek stały się naprawdę fajną ozdobą.

Pliki do pobrania znajdują się poniżej. Znajdziecie tam 6 różnych wzorów pasków zapisanych w 3 osobnych plikach PDF, w zależności od ich wysokości (1,5 cm, 2 cm, 6 cm).

Projekt przeznaczony jest wyłącznie do użytku prywatnego.

wąskie paski (1,5 cm)       średnie paski (2 cm)       szerokie paski (6 cm)

Koniecznie dajcie znać czy skorzystaliście z mojego pomysłu 🙂

 

najnowszy najstarszy oceniany
yt7t
Gość
yt7t

super skorzystałam polecam

Close