Blog

Świąteczne pudełeczka

Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc najwyższa pora pomyśleć o prezentach, a jak prezenty to i opakowania. Z tej okazji mam dla Was świąteczne pudełeczka.

Bardzo lubię kiedy prezenty są zapakowane własnoręcznie, kiedy ktoś włożył trochę „trudu” i zaangażowania, aby wykonać coś samodzielnie. Lubię też oryginalne i ciekawe pomysły, inne niż te, które można spotkać w większości sklepów przed świętami. Lubię też ten przedświąteczny czas, ozdoby, lampki i tę magiczną atmosferę. Jest to okres, w którym mam mnóstwo pomysłów na wpisy i nowe projekty, ale jak to zazwyczaj bywa, czasu jakby za mało 😉 Na blogu pojawiło się już kilka świątecznych wpisów, kilka jest w planach (o ile czas pozwoli), a dziś oddaje w Wasze ręce świąteczne pudełeczka.

Pudełeczka można wykorzystać jako opakowanie na prezenty, można także umieścić w nich jakieś łakocie i ustawić przy talerzykach jako prezent dla gości. Przygotowałam dwa 2 wzory: choineczki z gwiazdkami i motyw z jarzębiną. Pudełeczka mają także różne kolory 🙂 Zobaczcie:

WZÓR 1

świąteczne pudełeczka - wzór 1

WZÓR 2

świąteczne pudełęczka - wzór 2

Każde pudełeczko przygotowałam w dwóch rozmiarach: mniejsze ma wymiary 6x6x cm, większe 10x10x10 cm.

świąteczne pudełeczka - rozmiary

Sklejanie trwa dosłownie chwilkę, a efekt jest naprawdę świetny. Dokładna instrukcja sklejania znajduje się na przygotowanych szablonach do druku. Do wykonania będę Wam potrzebne: nożyczki, klej, tępy nóż, linijka, no i wydrukowane szablony.

WSKAZÓWKI:

1) wydrukujcie szablony na grubym papierze (np. na kartkach z bloku technicznego – gramatura 250), ustawiają wcześniej najlepszą jakość druku wtedy kolory wyjdą bardziej nasycone;

2) przed wykonaniem zgięć, zróbcie najpierw „rowki” wzdłuż linii przerywanych używając do tego tępego noża (dzięki temu papier nie popęka);

3) pudełeczka z choinkami (wzór 1) posiadają także napis „Wesołych Świąt” (granatowy lub czerwony), który należy przykleić na wieczko. Ja przykleiłam go za pomocą grubej taśmy dwustronnej, co dało fajny, przestronny efekt.

Pliki do pobrania znajdują się poniżej. Szablony zapisane są w PDF. Do przygotowania małego pudełeczka potrzebna będzie jedna kartka A4, a do przygotowania dużego – 3 kartki A4. Projekty przeznaczone są tylko do użytku prywatnego, niekomercyjnego. Można je natomiast polecać znajomym i udostępniać. Będzie mi bardzo miło 🙂 Koniecznie dajcie znać czy pudełeczka Wam się podobają 🙂

pudełeczka małe - choinki i gwiazdki          pudełeczka duże - choinki i gwiazdki

pudełeczka małe - jarzębina          pudełeczka duże - jarzębina

Close