Blog

Pudełeczko – choinka na świąteczne prezenty

Jeśli chcielibyście zapakować swoje drobne prezenty w ciekawy i oryginalny sposób, to pudełeczka choinki polecają się do pobierania i sklejania.

Ostatnio pojawiły się na blogu inne świąteczne pudełeczka, w tradycyjnym kwadratowym kształcie, a że chodziły mi po głowie pudełeczka choinki, to usiadłam, podziałałam i są! 🙂 Co prawda ich kolor nie przypomina za bardzo koloru prawdziwego drzewka, ale, że lubię minimalizm i prostotę to moje choineczki są czarno-białe z żółtym lub czerwonym akcentem. Wymiar jednego pudełeczka to: wysokość –  12 cm, szerokość u podstawy – 9,5 cm, grubość ścianek bocznych – troszkę ponad 4 cm. Duże prezenty niestety się do nich nie zmieszczą, ale na coś małego będą idealne! Można w nich umieścić np. biżuterię lub pierniczki 😉

W jaki sposób je złożyć i co będzie do tego potrzebne?

Samo sklejenie pudełeczka jest bardzo szybkie i proste, dokładna instrukcja złożenia umieszczona jest na przygotowanych szablonach. Do pracy potrzebne będą: wydrukowane szablony (na kartkach z bloku technicznego), klej, nożyczki, tępy nóż (do wykonania rowków przed wykonaniem zdjęć) oraz opcjonalnie wstążka i materiały do ozdabiania.

Po wydrukowaniu i złożeniu pudełeczka wystarczy tylko przykleić napis i gwiazdkę lub samodzielnie przygotowaną kokardkę. Możecie wybrać gwiazdkę żółtą lub czerwoną. Poza kolorem gwiazdki macie także do wyboru pudełeczko z białymi ściankami lub ze ściankami w kolorze żółtym (wersja z lampeczkami) lub czerwonym (wersja z serduszkami).

Pliki PDF do pobrania znajdują się pod zdjęciami. Projekty można pobierać za darmo. Są one przeznaczone wyłącznie do użytku prywatnego, niekomercyjnego.

Wzór nr 1 – lampeczki na kropeczkach lub paseczkach (do wyboru białe lub żółte ścianki)

pudełeczka - lampeczki

lampeczki na paseczkach (białe ścianki)          lampeczki na paseczkach - żółte ścianki

lampeczki na kropeczkach - białe ścianki          lampeczki na kropeczkach - żółte ścianki

Wzór nr 2 – serduszka na zygzaku (do wyboru białe lub czerwone ścianki)

pudełeczko - serduszka na zygzaku

serduszkai na zygzaku- białe ścianki          serduszkai na zygzaku- czerwone ścianki

Jeśli macie w domu różne koraliki, guziki lub inne materiały, które mogą się przydać do udekorowania choinki, to jest także opcja „zrób to sam” 🙂 W tym wariancie drukujecie szablon z samym wzorkiem (bez lampeczek i serduszek) i „ubieracie” choinkę w co tylko chcecie. W tej opcji pozostawiłam ścianki białe. Moja choineczka ma pomponiki – bombki, napis i kokardkę zostawiłam bez zmian. Teraz wystarczy tylko umieścić w środku prezent lub łakocie i gotowe!

Wzór nr 3 – kropeczki, paseczki lub zygzak, do samodzielnego ozdabiania (białe ścianki)

pudełeczka do ozdabiania

zygzak          kropeczki          paseczki

Pudełeczka bez problemu pomieszczą pierniczki 😉

pudełeczko z pierniczkami

pudełeczka - choinki - święta

Nie ukrywam, że strasznie podobają mi się te choineczki. Na pewno wykorzystam je jako opakowanie na drobne prezenty i podaruje bliskim. A Wam, która wersja podoba się najbardziej? Jeśli pudełeczka także skradły wasze serce, to puśćcie je dalej w świat, niech inni też skorzystają – będzie mi bardzo miło! 🙂

 

Close