Blog

Kartki na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Już za kilka dni Dzień Babci i Dzień Dziadka. Podrzucam Wam pomysł i projekt kartek, w których możecie wkleić zdjęcie.

Myślę, że taka własnoręcznie zrobiona karta będzie fajnym dodatkiem do prezentu dla Dziadków, chociaż na pewno sama Wasza obecność w tym dniu będzie dla nich najlepszym prezentem. Tak to już niestety jest w tych dzisiejszych czasach, że ciągle i wciąż mamy za mało czasu na wszystko, zapominając często o tym co jest tak naprawdę najważniejsze i najcenniejsze. Pamiętajmy więc o swoich babciach i dziadkach na co dzień, nie tylko w dniu ich święta!

Wracając do tematu kartki – muszę powiedzieć, że prezentuje się świetnie i jestem dumna z tego projektu jak tak sobie na nią patrzę 😉 Karta, po złożeniu, ma wymiary 13×18 cm. W środku znajduje się miejsce na wklejenie zdjęcia/zdjęć, chociaż to od Was zależy co będziecie chcieli umieścić w jej wnętrzu. Opcji jest co najmniej kilka – wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej. W kilku krokach opiszę poniżej sposób jej wykonania. To co zaczynamy!?! Linki do pobrania kartek znajdują się pod opisem.

1. Przygotuj potrzebne materiały: wydrukowane szablony, klej, nożyczki, wstążkę i dziurkacz. Może się też przydać długa linijka i tępy nóż. UWAGA: Do druku użyłam kartek z bloku technicznego o gramaturze 190.

2. Wytnij obie części kartki (zewnętrzną i wewnętrzną) oraz elementy służące do jej ozdobienia – fartuszek lub wąsy. Wykonaj zgięcia wzdłuż przerywanych linii (za pomocą tępego noża możesz wykonać wcześniej wyżłobienia w tych miejscach – dzięki temu papier nie będzie się łamał na zgięciach). UWAGA: ja wydrukowałam część zewnętrzną i wewnętrzną kartki osobno i następnie skleiłam je ze sobą. Projekt jest przygotowany w taki sposób, że spokojnie można wydrukować kartkę dwustronnie, trzeba tylko odpowiednio przełożyć papier.

3. Tak wygląda sklejona i złożona kartka. Teraz czas na wykonanie dziurek i przeciągnięcie wstążki.

4. Dziurki wykonaj na wąskim pasku i na przedniej stronie kartki. Musisz wykonać to równo, aby dziurki się „pokryły”.

5. Ostatni krok to ozdobienie kartki. Grafika umieszczona na kartkach jest uniwersalna, dlatego teraz trzeba troszkę tę kartkę spersonalizować. W tym celu przygotowałam 3 napisy (dla babci, dziadka i dziadków) oraz grafikę przedstawiającą fartuszek i wąsy. Wystarczy wyciąć i przykleić interesujące Was elementy. Można zrobić osobno kartki dla babci i dziadka lub jedną. Elementy można przykleić na grubszej taśmie dwustronnej, wtedy powstanie fajny, przestrzenny efekt.

Kartki przygotowałam w dwóch wersjach kolorystycznych: czarno – białej i żółto – niebieskiej.

kartki - Dzień Babci, Dzień Dziadka

Po sklejeniu i ozdobieniu kartek nie pozostaje nic innego jak ich wypełnienie w środku. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

1. W wyznaczonych miejscach przyklei zdjęcia – bez problemu zmieszczą się te w formacie 10×15 cm.

2. W wyznaczonych miejscach wpisz życzenia lub narysuj rysunek (to opcja dla młodszych dzieci).

3. Możesz przygotować kartkę bez wewnętrznej grafiki i umieścić w środku wszystko, cokolwiek przyjdzie Ci do głowy 😉

Koniecznie daj znać czy pomysł z kartkami przypadł Ci do gustu i czy z niego skorzystałaś. Będzie mi miło jeśli polubisz Papierową Agrafkę na fb lub udostępnisz post, aby kartki dotarły także do innych. Projekty możesz pobrać poniżej, przeznaczone są one wyłącznie do użytku prywatnego, niekomercyjnego.

kartka czarno - biała          kartka żółto - niebieska          ozdoby do przyklejenia

najnowszy najstarszy oceniany
CEGmaRUTka
Gość
CEGmaRUTka

Dziękuję za ten wpis. Personalizowany kalendarz dla babci i dziadka ze zdjęciami wnuków (moich dzieci) już mam, ale dziś oświeciło mnie, że ja też jestem wnuczką! Kartka inspirowana Twoim projektem na pewno ucieszy moją babcię 😉

Z szafy od Żyrafy
Gość
Z szafy od Żyrafy

bardzo fajny pomysł 😉 nie znam zbyt wiele osób, które w dzisiejszych czasach wywoływałyby zdjęcia (mimo, że jest to srrrrrasznie proste). Dlatego laurka ze zdjęciem to pomysł w dyszkę! 🙂

Close